Kachlová kamna HKD 8, Foto zdroj: Kolem kamen

Tentokrát vám přinášíme kachlová kamna nového rozměru. Jestli někdo neusnul na vavřínech, tak je to určitě firma Brunner. Myslím, že každý kamnář – alespoň u nás to tak je – se nemůže dočkat toho, co si pro nás kluci z Bavorska zase připraví nového.

Firma Brunner nově rozšířila nabídku topenišť do kachlových kamen s označením HKD. Kamnové vložky HKD jsou vyrobeny z prvotřídní litiny a vyloženy šamotovými deskami.

Nový rozměr kachlových kamen naleznete pod označením HKD 7, HKD 8 a HKD 9.

V nabídce je, řekněme, vždy stejné ohniště, do kterého je možné přiložit až 8 kg dřeva a lze jej napojit na tahový systém o délce až 5 m. Ptáte se, proč tedy tři různá čísla a vždy stejné ohniště?

Rozdíl je v provedení dvířek. Můžete si zvolit buď běžná hranatá dvířka, nebo se vám více líbí dvířka s oblými rohy či kompletně oválná dvířka? Tyto kamnové vložky mají prosklení z obou stran a firma Brunner označuje názvem Tunnel.

Další zajímavostí této řady kamnových vložek do kachlových kamen je nový odkuřovací díl, který je na rozdíl od běžné litinové kopule nízký. Díky tomu jsme schopni napojit kamna na tahový systém jednoduše a postavit kachlová kamna velmi nízká.

Na závěr snad jen zmíním, že samozřejmostí je napojení na externí přívod vzduchu, jednoduché nebo dvojité prosklení a také levé či pravé panty na dvířkách.

Všechny zmíněné typy kamnových vložek můžete naživo vidět u dovozce značky Brunner do České republiky –  u firmy Fire Factory v Soběslavi.

Kachlová kamna HKD 7

Kachlová kamna s litinovým ohništěm HKD 7 značky Brunner a velkoplošnou keramikou vhodné do moderního interiéru. Foto zdroj: Brunner

Kachlová kamna HKD 8

Kachlová kamna nového rozměru s kamnovou vložkou s označením HKD 8 značky Brunner (se zaoblenými rohy) a velkoplošnou keramikou z produkce firmy K&K Poker Bechyně. Kamna můžete vidět na vzorkové prodejně firmy Fire Factory v Soběslavi. Foto zdroj: Kolem kamen

Kachlová kamna HKD 9

Jednoduchá a moderní kamna s novou řadou kamnových vložek firmy Brunner s označením HKD 9, které mají oválná dvířka. Díky konstrukci kamnové vložky jsou kamna velmi nízká.    Foto zdroj: Brunner