Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

5. 1. 2018

Kachlová kamna nového rozměru

Tentokrát vám přinášíme kachlová kamna nového rozměru. Jestli někdo neusnul na vavřínech, tak je to určitě firma Brunner. Myslím, že každý kamnář – alespoň u nás to tak je – se nemůže dočkat toho, co si pro nás kluci z Bavorska zase připraví nového.

Firma Brunner nově rozšířila nabídku topenišť do kachlových kamen s označením HKD. Kamnové vložky HKD jsou vyrobeny z prvotřídní litiny a vyloženy šamotovými deskami.

Nový rozměr kachlových kamen naleznete pod označením HKD 7, HKD 8 a HKD 9.

V nabídce je, řekněme, vždy stejné ohniště, do kterého je možné přiložit až 8 kg dřeva a lze jej napojit na tahový systém o délce až 5 m. Ptáte se, proč tedy tři různá čísla a vždy stejné ohniště?

Rozdíl je v provedení dvířek. Můžete si zvolit buď běžná hranatá dvířka, nebo se vám více líbí dvířka s oblými rohy či kompletně oválná dvířka? Tyto kamnové vložky mají prosklení z obou stran a firma Brunner označuje názvem Tunnel.

Další zajímavostí této řady kamnových vložek do kachlových kamen je nový odkuřovací díl, který je na rozdíl od běžné litinové kopule nízký. Díky tomu jsme schopni napojit kamna na tahový systém jednoduše a postavit kachlová kamna velmi nízká.

Na závěr snad jen zmíním, že samozřejmostí je napojení na externí přívod vzduchu, jednoduché nebo dvojité prosklení a také levé či pravé panty na dvířkách.

Všechny zmíněné typy kamnových vložek můžete naživo vidět u dovozce značky Brunner do České republiky –  u firmy Fire Factory v Soběslavi.

Kachlová kamna HKD 7
Kachlová kamna s litinovým ohništěm HKD 7 značky Brunner a velkoplošnou keramikou vhodné do moderního interiéru. Foto zdroj: Brunner
Kachlová kamna HKD 8
Kachlová kamna nového rozměru s kamnovou vložkou s označením HKD 8 značky Brunner (se zaoblenými rohy) a velkoplošnou keramikou z produkce firmy K&K Poker Bechyně. Kamna můžete vidět na vzorkové prodejně firmy Fire Factory v Soběslavi. Foto zdroj: Kolem kamen
Kachlová kamna HKD 9
Jednoduchá a moderní kamna s novou řadou kamnových vložek firmy Brunner s označením HKD 9, které mají oválná dvířka. Díky konstrukci kamnové vložky jsou kamna velmi nízká.    Foto zdroj: Brunner
Moderní kuchyňský sporák na dřevo Pertinger typ 70BU XL - Tábor. Sporák na dřevo Pertinger lze zabudovat i do interiéru moderního vzhledu. Kuchyňská kamna značky Pertinger pochází z Itálie a poskytují vám nezávislost na elektrické energii. Kuchyňská kamna vám nabídnou možnost vaření, pečení i tepla. Výrobce nabízí několik různých provedení i barev. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství/Miloš Vatrt

Sporák Pertinger doma u kamnářů

Jak už jsme psali v tomto článku, bylo by zvláštní […]

Přečíst
4 Sporak do kuchyne na drevo kamna pertinger

Kuchyňský sporák na dřevo Pertinger

Další z našich realizací proběhla nedaleko Prahy, kde jsme instalovali […]

Přečíst
4
2
13
14 1
17
15
16
Logo DRU
1
8
6
11
9
12