Otočná kamnová vložka Brunner Drehfeuer, Foto zdroj: Brunner Gmb

Německá firma Brunner se přizpůsobuje moderním trendům, a proto neustále zařazuje do svého sortimentu novinky, které zákazníka vždy mile překvapí. Tentokrát vám Brunner přináší otočná akumulační kamna s označením Drehfeuer.

Litinové ohniště, které můžete otáčet až o 235°, vám umožní pohled do ohně prakticky z jakéhokoli rohu místnosti. Topeniště pojme dávku paliva o hmotnosti 3 – 5 kg na jedno přiložení o ideální délce polen 30 cm.

Ohniště Drehfeuer je možno zabudovat jako teplovzdušná kamna, která rychle vytopí požadovaný prostor, ale také rychleji vychladnou, nebo jako sálavá akumulační kamna.

U sálavých kamen, ať už s použitím keramických kachlů či bez nich, akumulační hmota nejprve teplo pomalu nastřádá a poté příjemně vytápí místnost sálavým teplem. Nominální výkon vložky při napojení na tahový systém je 6 – 7 kW, přičemž 50 % je předáváno litinovou vložkou a 50 % akumulační hmotou. Toto dovoluje užít si příjemné teplo a požitek z ohně i v malé místnosti.

Jak jsme již zmínili, topeniště je možné otáčet až o 235°. To platí pro ruční ovládání.  Firma Brunner však myslí i na fajnšmejkry a pro ty má v nabídce otočnou verzi na dálkové ovládání, která dovoluje rozsah otáčení 205°.

Věříme, že zákazníkům se tato vložka bude líbit, a doufáme v brzkou montáž a stavbu.

Otočná kamnová vložka Brunner Drehfeuer, Foto zdroj: Brunner GmbH

Litinová kamnová vložka firmy Brunner s možností napojení na tahový systém. Nominální výkon vložky činí 6 – 7 kW, přičemž 50 % je předáváno litinovou vložkou a 50 % akumulační hmotou. Foto zdroj: Brunner GmbH

Otočná kamnová vložka Brunner Drehfeuer, Foto zdroj: Brunner GmbH

Otočná kamnová vložka Brunner Drehfeuer s možností pohledu do ohně, jak z obývacího pokoje, tak z jídelny. Otáčení o rozsahu až 235 ° v případě ručního ovládání nebo o 205 ° v případě dálkové ovládání. Foto zdroj: Brunner GmbH

Otočná kamnová vložka Brunner Drehfeuer, Foto zdroj: Brunner GmbH

Kamna s otočnou vložkou mohou sloužit i jako prvek rozdělující obytné místnosti a přitom umožní pohled do ohně odkudkoli. Foto zdroj: Brunner GmbH

Otočná kamnová vložka Brunner Drehfeuer, Foto zdroj: Brunner Gmb

Kamnovou vložku Drehfeuer je možné zabudovat buď jako teplovzdušná nebo akumulační kamna. Foto zdroj: Brunner GmbH