Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

O nás

Kamna na dřevo do kuchyně - Tábor, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství/Miloš Vatrt

let zkušeností

realizovaných kamen

dobrých nápadů

Jak to začalo

Do světa kamnařiny jsem vstoupil počátkem roku 2004.

Tehdy jsem začal pracovat u firmy K&K Poker s. r. o jako dělník v keramické dílně v Raděticích u Bechyně. Během tří let jsem se nejen naučil vyrábět keramické kachle, ale hlavně jsem pochopil, co pojem ručně vyráběná keramika znamená.

To se mi hodilo na pozici prodejce v kamnářském velkoobchodě, kde jsem osm let prodával veškeré materiály a topeniště na stavbu krbů a kachlových kamen.

Jak to pokračuje

Nejen kamnářské řemeslo, ale i já jsem se opět posunul o kousek dál.

Od roku 2015 stavím převážně těžká kachlová kamna, kuchyňské kachlové sporáky na dřevo a sloupová kamna. Razím heslo, že dvoje stejná kamna se nestaví, a proto neustále hledám inspiraci pro nový a zajímavý vzhled navrhovaných kamen.

Dodnes čerpám ze zkušeností získaných během let v kamnářském oboru. Ať už to byla práce na keramické dílně, zkušenosti kolegů kamnářů, školení výrobců kamnářských materiálů nebo komunikace se zákazníky. Rád sleduji vývoj nových technologií a materiálů, díky čemuž posouvám nejen své dovednosti, ale i řemeslo jako takové.

V roce 2019 jsem přesunul svou provozovnu do Želče u Tábora, kde mě můžete osobně navštívit.

Můžete si zde prohlédnout těžká kachlová kamna s vyhřívaným ležením, moderní kuchyňský sporák na dřevo značky Pertinger, litinová krbová kamna Iron Dog, Dru a Morso nebo několik topenišť značky Hoxter. Rád vám také poradím s výběrem tvarů nebo glazur keramických kachlů, abyste našli to, co opravdu hledáte.

 

Jak to bude pokračovat

Pevně věřím, že i nadále pestře a zajímavě jako doposud a vy toho můžete být součástí.

Pokud chcete topit a užívat si příjemné sálavé teplo z kachlových kamen, neváhejte se obrátit na Jihočeské kamnářství. Zaměření a grafický návrh včetně cenové nabídky jsou vždy zdarma.

Těším se na setkání a na to, co bude.

Jaroslav Prokop, Jihočeské kamnářství

2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12