Jak to začalo

Vše začalo na počátku roku 2004, kdy jsem nastoupil do firmy K&K Poker s. r. o. na pozici dělníka v keramické dílně. Po dobu tří let jsem zde vyráběl keramické kachle a rozhodně jsem pochopil, co znamená pojem ručně vyráběná keramika. Nabyté zkušenosti jsem následně využíval v kamnářském velkoobchodě, kde jsem po dobu osmi let nabízel a prodával veškeré materiály a topeniště na stavbu krbů a kachlových kamen.

Jak to pokračuje

Nejen kamnářské řemeslo, ale i já jsem se opět posunul o kousek dál. Od roku 2015 stavím převážně těžká kachlová kamna, kuchyňské kachlové sporáky na dřevo a sloupová kamna ve spolupráci s kamnářstvím Jiří Mára z Tábora. Razím heslo, že dvoje stejná kamna se nestaví, proto neustále hledám inspiraci pro nový a zajímavý vzhled navrhovaných kamen. Dodnes čerpám ze zkušeností získaných během let v kamnářském oboru, ale sleduji i vývoj nových technologií a materiálů.

Jak to bude pokračovat

Pevně věřím, že i nadále pestře a zajímavě jako doposud. I vy můžete být součástí toho, jak to bude pokračovat, pokud chcete topit a užívat si příjemné sálavé teplo z kachlových kamen a kamna si necháte postavit Jihočeským kamnářstvím. Zaměření na místě, grafický návrh včetně cenové nabídky jsou vždy zdarma.

Těším se na setkání a na to, co bude.

Jaroslav Prokop, Jihočeské kamnářství