Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

26. 4. 2022

Akumulační krby s cihelnou dlažbou

Jednoduché a funkční. Takové jsou akumulační krby bez keramických kachlů a jakéhokoli zdobení. Akumulační krb je celý ve štuku, se záklopem či římsou z ruční cihelné dlažby. A přesto vypadá každý krb jinak.

Co je vlastně akumulační krb, jak funguje a jaké jsou jeho výhody?

Hlavní komponentou akumulačního krbu je kvalitní krbová vložka a materiály na obestavbu, které jsou schopny akumulovat a uchovávat teplo. Velmi často používáme krbové vložky s akumulačními prstenci a pro obestavbu vždy šamotové desky. Obojí výrazně prodlouží dobu, kdy je krb nahřátý. Sálavé teplo je zdraví prospěšné, neboť nevíří prach v místnosti, je nejpřirozenějším způsobem, jak se zahřát. Navíc je sálavé teplo, podobně jako sluneční paprsky, velmi příjemné.

Teď už víte, jak akumulační krb funguje. A jaké jsou ty ve štuku a s cihelnou dlažbou? Níže si dovolujeme přestavit dvě realizace.

Krb s radiálními rohy se nachází ve společenské místnosti Agropenzionu Řídký nedaleko vesničky Strukovice nad Blanicí. Vpravo od krbu je malá lavička zaklopená již zmíněnou ruční cihelnou dlažbou. Na lavičku se můžete posadit, a jelikož se jedná o akumulační stavbu vystavěnou ze šamotových desek, příjemně si zde ohřejete záda. Vlevo vedle krbu se nachází nika, která může sloužit pro uskladnění dřeva a stejně tak ukrývá přístup ke komínovým dvířkům.

Pro tento krb bylo zvoleno topeniště Hoxter Haka 63/51.

Krb s ostrými rohy se nachází v malé rybářské baště na břehu řeky Lužnice. Akumulační krb nahradil otevřený krb, jehož likvidace téměř zlikvidovala naše dva kolegy. Původní krb byl sice řádně a bytelně postaven, ale o řádném vytopení chajdy se mluvit nedalo. Posuďte sami proměnu v galerii níže.

Pro tento krb bylo zvoleno topeniště Hoxter Haka 37/50. Obestavba je opět vyhotovena ze šamotových desek, které sálají po dlouhou dobu příjemné teplo. Vpravo do krbu byla vybudována lavička k příjemnému posezení a nahřátí. Vpravo se nachází původní kamenný dřevník. Majitel chtěl zanechat aspoň část původní stavby jako vzpomínku na čas strávený se svým tatínkem při budování původního otevřeného ohniště.

Petrův zdar! Kapři v Lužnici těšte se, sezóna tady totiž jen tak neskončí.

Pizza pec na dřevo moderního vzhledu s prosklenými dvířky. Vybírat můžete z dvou velikostí. Jedná se o modely Riviera (60 x 80 cm) a Bellagio (80 x 80 cm), s podstavcem či bez. Foto zdroj: Fontana Forni

Pizza pec na dřevo Fontana Forni

Italská pizza pec na dřevo u vás na zahradě či […]

Přečíst
Krb s cihelnou dlazbou Hoxter v penzionu 01a Jihoceske kamnarstvi

Akumulační krby s cihelnou dlažbou

Jednoduché a funkční. Takové jsou akumulační krby bez keramických kachlů […]

Přečíst
4
2
13
14 1
17
15
16
Logo DRU
1
8
6
11
9
12