Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

6. 6. 2022

Kamna s ležením doma u kamnářů

I když nejsme kováři, ale kamnáři, naše kobyla bosa nechodí. Bylo by totiž přinejmenším zvláštní nabízet kamna, ale žádná nemít. My si je proto postavili už před pár lety, a to kachlová s velkoplošnou keramikou a navíc kamna s ležením.

Z čeho se naše kamna s ležením skládají

Srdce kamen tvoří šamotové topeniště RoVe, které pojme až 17 kg dřeva. Pokud nejsou ukrutné mrazy, přikládáme do kamen jednou denně, což nám zajistí příjemné teplo v celém bytovém prostoru. O optimální hoření se stará automatická regulace Timpex, která přivře klapku přívodu vzduchu, jakmile teplota v topeništi překročí určitou mez.

Vyhřívané ležení jako z pohádky se nachází vpravo vedle kamen a je zaklopeno ruční cihelnou dlažbou. Jeho plocha je velká 220 cm x 140 cm, což bez problému stačí i více členům domácnosti, pokud spolu chtějí chytat lelky. U nás doma ležení od podzimu do jara nevychladne, díky čemuž nabízí příjemné poležení třeba i návštěvám.

Kamna s ležením a jejich estetická stránka

Estetiku kamen a tím pádem celého prostoru dotváří velkoplošná keramika od firmy K&K Poker. Tato firma působí v Raděticích u Bechyně a sami se označují za malou dílu, nicméně jejich výrobky mají své odběratele i za hranicemi České republiky. Možnosti jejich výroby jsou opravdu široké od běžných velikostí kachlů přes kachle velkoplošné, moderní i tradiční, různě zdobené či ručně malované.

Výše zmíněná keramika je vyvedena v glazuře šedá vodovka s viditelným haarrissem. Slovo Haarriss pochází z němčiny a doslova znamená “vlasová trhlina”. Haarriss je standardní vlastností kachlů, jen některé glazury ho vykreslí a jiné nikoli. Kamna také zdobí římsa, konkrétně je to typ Robusta, která v kombinaci s velkoplošnou keramikou působí tradičně, ale přitom svěže a trendy.

Pokud byste si i vy chtěli vyzkoušet, jaké je to ležet za pecí (v tomto případě za kamny), nestyďte se a přijeďte! Období podzimu, zimy a jara je ideální, neboť kamna jsou natopená. Přes léto si je minimálně můžete prohlédnout a vyzkoušet velikost. Rádi vás uvítáme a přímo u kamen zodpovíme všechny vaše dotazy týkající se plánování, stavby a obsluhy kachlových kamen.

Kamna s ležením a velkoplošnou keramikou.
Kamna s ležením a velkoplošnou keramikou.
Kamna s lezenim doma u kamnaru
Keramika v glazuře šedá vodovka s viditelným haarrissem.
Kachlova kamna velkoplosna keramika Jihoceske kamnarstvi 0053 01
Kamna s římsou, která nese název Robusta.

Za fotky děkujeme Milos Vatrt – Photography a za dodání krásné a pohodlné sedačky firmě Madros. Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro váše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás ZDE.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12