Akumulační kachlový krb s elektrospotřebiči - Pelhřimov, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství

Tentokrát bychom vám rádi představili kachlová kamna s elektrospotřebiči v malé chaloupce na pomezí okresů Tábor a Pelhřimov, která poskytují především příjemné sálavé teplo.

Akumulační krb s topeništěm Hoxter 37/50G a akumulačními prstenci je umístěn v obývacím pokoji a přechází jako kachlový sporák do kuchyně. Akumulační krb je hlavním zdrojem tepla v tomto rekreačním objektu.

Zákazník zvolil pro svá kamna kachle většího formátu (28 x 22 cm) v tradiční zelené glazuře, dále ozdobný pásek Káro a jednoduchou hladkou římsu. Kování sporáku, tzn., rám, plotna, hrazda i dvířka jsou trochu netradičně kompletně v černém provedení. Rám plotny kachlového sporáku bývá většinou nerezový. O tom se můžete přesvědčit v galerii našich realizací v sekci Kachlové sporáky.

Kachlový sporák pro oko a na oko

Vpravo vedle topeniště je vystavěna velká nika na dřevo. Nad nikou vidíme plotnu a z boku sporáku přikládací dvířka. Možná si říkáte, jak je možné, že je dřevník umístěn přímo pod plotnou? Jak se plotna natopí? Nenatopí. Kachlový sporák je jen na oko.

Ze strany od kuchyně jsou zabudovány elektrospotřebiče v podobě malé sklokeramické varné desky a elektrické trouby. Eletrospotřebiče už funkční jsou, vaření a pečení zastanou.

I takto je možné řešit topení a vaření na vaší chaloupce.

Krb s akumulačními prstenci - Pelhřimov, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Aby krb dlouho poskytoval příjemné sálavé teplo je vybudován z akumulačních prstenců a keramických kachlů. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Kachlová kamna v zelené glazuře - Pelhřimov, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Kachlová kamna s elektrospotřebiči jsou vystavěna z keramických kachlů v zelené glazuře, je použit ozdobný pásek s názvem Káro a velká hladká římsa. Nalevo od kamen je malá kachlová polička a keramické vypínače v barvě kachlů. Napravo se nachází dřevník, ze strany od kuchyně jsou v kamnech zabudovány elektrospotřebiče. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Kachlová kamna s elektrospotřebiči - Pelhřimov, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Kachlová kamna mají falešnou plotnu, pod kterou se nachází dřevník. Plotna přechází do kuchyně a zde jsou zabudovány elektrospotřebiče v podobě sklokeramické varné desky a elektrické trouby. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství