Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

9. 2. 2021

Tradiční kachlový sporák s ležením

Tradiční kachlový sporák s troubou, plotnou a vytápěným ležením si majitelé užívají v hájence uprostřed lesů nedaleko Tábora. Majitelé si na tradičním vzhledu interiéru i celého objektu nechali opravdu záležet.

Kachlový sporák je umístěn uprostřed místnosti, která je kuchyní a jídelnou současně. Z vyhřívané pece je možné dobře pozorovat dění kolem, což ocení především děti.

Z jakých materiálů je kachlový sporák vystavěn?

Vyhřívané ležení o rozměrech cca 2,3 x 1,5 m, na které se pohodlně vejde celá rodina, je tvořeno tahovým systémem Wolfshöher a zaklopeno ruční cihelnou dlažbou. Ruční cihelná dlažba je přiznaná jak na ležení, tak na lavicích. Ovčí kůže položené na ležení výborně izolují a dlouho drží sálavé teplo.

Sporákové kování (trouba, plotna včetně rámu a hrazdy, dvířka topeniště) jsou tradičního vzhledu a doplněné bílou keramickou úchytkou. Pod troubou sporáku i lavicí se nachází nika na dřevo. Zelená nízká římsa odděluje kachlovou část sporáku od té štukové. U podlahy jsme kachlový sporák obložili soklem pro lepší údržbu.

Protože jsou všude kolem lesy, zelené kachle na sporáku byly pro majitelku jasnou volbou. Kombinace mechově zelené glazury s odstínem slonové kosti je opravdu líbivá. Kamna zdobí kachlový pásek s jemnými kvítky a názvem Flora. Majitelka sice změnila barvy glazur kachlů, ale v provedení kamen se inspirovala u jedné z našich předchozích realizací. Chcete vědět více o glazurách keramických kachlů?

Během focení kamna natopená nebyla, ale majitelé si pečení v troubě velmi pochvalovali.

Přejeme příjemný podzim a zimu na peci.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12