Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

30. 12. 2017

Kachlová kamna s ležením a kachlový sporák v jednom

Kachlová kamna s ležením a šamotové ohniště Hoxter na jedné straně, z té druhé kachlový sporák postavený z keramických kachlů vyrobených firmou K&K Poker z Bechyně.

Přinášíme vám pohled na letos stavěná kachlová kamna nedaleko Českých Budějovic.

Děkujeme majitelům za příjemný večer, který jsme u nich mohli strávit během focení. Paní majitelka upekla výtečnou bábovku přímo v troubě kachlového sporáku. Dřevo v topeništi bylo nachystané, vše vyšperkované. Smysl paní majitelky pro detail v podobě košťátka a lopatky v barvě glazury kachlů nás odzbrojil. Abychom se vám přiznali, když jsme viděli to krásně čisté sklo a topeniště až nahoru naložené dřevem, podezřívali jsme ji, že má topeniště pouze na ozdobu. Opak je však pravdou. Topí denně, topí ráda a topí dobře.

Kachlová kamna s ležením jsou topena šamotovým ohništěm

Kachlová kamna s ležením tvoří šamotové ohniště firmy Hoxter s označením SF 37/50. Do topeniště se přikládá dvakrát denně cca 10 kg dřeva. Pod ležením o rozměrech 3 x 1,3 m je vybudován tahový systém. Ten společně se šamotovým ohništěm ohřívá plášť kamen. Kachlová kamna jsou po celé ploše ležení zakryta ruční cihelnou dlažbou. Na ležení se dostaneme díky dřevníkům na levé straně. Ty také slouží k čištění kamen.

Kachlový sporák s kobkou

Na pravé straně ležení stojí kachlový sporák na dřevo, který je napojený na pracovní plochu kuchyňské linky. Zákazníci si pro kachlový sporák vybrali keramické kachle s označením Fazeta vyrobené nedaleko Bechyně v modré glazuře, které doplňuje fazeta v barvě slonové kosti.

Nechte se inspirovat

Líbí se vám kombinace akumulačních kamen s vyhřívaným ležením a sporáku na vaření? Našim zákazníkům také, proto jsme již několik podobných staveb realizovali. Inspirovat se můžete v naší galerii.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12