Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

3. 8. 2019

Kachlový sporák Pertinger a volně stojící kamna Pertinger 60 BU

Dnes bychom vám rádi představili dvě realizace – kachlový sporák a kamna Pertinger zabudovaná do kuchyňské linky.

Několik let zpátky jsme si na kamnářské výstavě v rakouském Welsu poprvé všimli italských kamen značky Pertinger. Kamna Pertinger nás prakticky hned oslovila, a proto jsme se vloni rozhodli, že je zkusíme prosadit i na českém trhu.

Značku Pertinger prezentujeme na samostatných webových stránkách kamna-pertinger.cz.

První kamna Pertinger jsme instalovali již v roce 2018 v Libereckém kraji, ale interiér domu byl dokončen až nedávno.

Výhodou volně stojících sporáků Pertinger je díky odvětrané vzduchové mezeře možnost jejich zabudování přímo do kuchyňské linky. Na fotografii níže můžete vidět kamna Pertinger typ 60 BU, což znamená šíři topidla 60 cm a troubu na pečení umístěnou pod topeništěm. Trouba kamen Pertinger má zabudovaný teploměr a existuje možnost volitelně instalovat i osvětlení trouby. Výška kamen je nastavitelná dle vašich požadavků na výšku kuchyňské linky a to v rozmezí 85 – 91 cm. Pod troubou je zásuvka na dřevo a před kamny se nachází nerezový plech pro případ vypadnutí žhavého z topeniště. Zákazník pro svou kuchyni zvolil černé provedení bočnic, které se barevně do interiéru hodí. Kombinace černé barvy a nerezu působí moderně.

V případě druhých prodaných kamen Pertinger se jednalo o kachlovou obestavbu.

Firma Pertinger vyrábí nejen volně stojící sporáky, ale i topeniště určená k obestavbě buď keramickými kachli, nebo jinými akumulačními materiály v kombinaci se štukem.

Zákazník z okolí města Písek si přál kachlový sporák s ležením a ideálně pohledem do ohně. Vybudovali jsme tedy stolový sporák s rozměrem topidla 90 cm a prosklenými dvířky topeniště. Kachle použité na obestavbu pochází z Bechyně, jsou v glazuře slonová kost, pro ozdobu poličky mezi plotnou a ležením zvolil zákazník pásek Tradicionál a nízkou římsu. Vpravo od plotny se nachází odkládací plocha, také z keramických kachlů. Ležení vyhřívá tahový systém a je zaklopeno ruční cihelnou dlažbou.

Věříme, že kachlový sporák a kamna Pertinger budou dobře sloužit. Přejeme majitelům příjemné vaření a doufáme, že spokojených majitelů této značky bude jen přibývat.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12