Modrý kuchyňský kachlový stolový sporák, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství

Stolový kachlový sporák jsme realizovali již koncem roku 2016, ale fotografie z místa činu jsme pořídili až nyní.

Stolový kachlový sporák je tedy v provozu bezmála tři roky a majitelé si ho nemohou vynachválit. Na chalupu do jižních Čech jezdí z jižní Moravy a prý se vždy těší, až na sporák postaví hrnec a uvaří si pomalu tažený vývar. Sporák totiž nemá pojistku jako sklokeramická deska, která po 3 hodinách vaření automaticky vypne.

Modrý kuchyňský kachlový stolový sporák, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Kachlová kamna mají vpravo od plotny praktickou odkládací plochou a pod dní dřevník. Za plotnou i odkládací plochou se nachází kachlový obklad, který dotvoří vzhled kamen a navíc je praktický. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství

Majitelé do své jihočeské chalupy zvolili stolový sporák především proto, aby byl zachován otvor do jídelny a tím možnost komunikace mezi kuchařkou či hostitelkou, a tím, kdo se těší, co bude naservírováno. U stolových sporáků je trouba umístěná vedle topeniště a není potřeba budovat kobku. Vpravo od plotny je prostorná odkládací plocha v nerezovém provedení a pod ní praktický dřevník. Obklad za plotnou i na komíně je celokachlový a dotváří vzhled kamen. Navíc je praktický na údržbu.

Majitelé zvolili modré hladké kachle bez zdobení a na zakončení obkladu nízkou římsu. Kachlové plochy jsou kombinované s bílým štukem.

Stolový kachlový sporák v jihočeské chalupě, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Detailní pohled na topeniště stolového sporáku na dřevo a praktického dřevníku. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Sporákové kování dodala firma Řehulka s. r. o., Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Sporákové kování pochází od firmy Řehulka s. r. o. a zahrnuje rám plotny, plotnu, odkládací plochu, dvířka topeniště a troubu. Samozřejmostí je i hrazdička, která je umístěna, jak zepředu, tak i z boku sporáku. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Modré hladké keramické kachle stolového sporáku na dřevo, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Zákazník zvolil modré keramické kachle, všechny v hladkém provedení a nízkou římsu. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství

Sporákové kování pochází od firmy Řehulka s. r. o., kachle z dílny K&K Poker s. r. o.

Přejeme majitelům, aby si vaření na sporáku i nadále užívali.