Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

1. 5. 2023

Sporák Pertinger pro gastro provoz

Horkou novinkou gastro scény na Vysočině, konkrétně v Novém Městě na Moravě, je bezesporu Bistro Čtyřka. Tato bufetová restaurace se může pyšnit nejen kvalitními a lokálními surovinami, vlastním výčepem nebo historickými prostory, ve kterých se nachází. Sporák Pertinger je také jeho součástí. Jedná se o první gastro provoz v Česku právě s tímto sporákem.

Bistro Čtyřka a sporák Pertinger

Všechno to začalo jako nový nápad pana Buřvala, který je i majitelem místního hotelu Horní Dvůr. Chtěl vytvořit “místo pro všechny na zotavení smyslů”, což se mu také povedlo. Bistro Čtyřka se nachází ve starém židovském domě, který dříve sloužil jako výrobna limonád. Dnes si zde můžete dát čepovanou Plzeň, likéry z lokálních bylin, anebo třeba právě limonádu.

Primárně se Čtyřka zaměřuje na servírování snídaní, svačin, obědů a večeří formou bufetu na místě nebo s sebou do ruky. Buřvalovi jsou i zapálenými chovateli a pěstiteli, takže se můžete těšit na domácí vepřové nebo hovězí spolu s hranolky z brambor přímo z místního pole.

Sporák Pertinger a jeho realizace

Všechna gastro kouzla vznikají v otevřené kuchyni, které dominují kamna na dřevo značky Pertinger. Kamna jsou zhotovena na míru pod vedením obchodního zástupce firmy Pertinger, který do Nového Města přijel z Jižního Tyrolska. Sporák disponuje topeništěm příznačným pro tento typ kamen, nicméně zbytek je už řešen individuálně na základě přání majitelů.

Na povrchu plotny je dosahováno velmi vysokých teplot vhodných pro přípravu pokrmů. Pravá část plotny je už pouze zahřívána a slouží pro udržení teploty již hotového jídla, takže polévka na kamnech opravdu nevychladne. Vedle trouby se nachází skříňka, ve které si kuchař může nechat nahřát talíře před podáváním. Nad sporákem najdete další úložné prostory, které jsou zahřívány kouřovodem, takže i zde už hotové pokrmy zůstanou krásně teplé.

2 Sporak na drevo 170 cm Kamna Pertinger
Instalace sporáku Pertinger.

Nás koncept Bistra Čtyřky uchvátil a jsme moc rádi, že jsme součástí tohoto projektu díky kamnům Pertinger. Celému týmu Bistra přejeme mnoho úspěchů a my si přejeme třeba nějakou další brzkou spolupráci.

Sporak do bistra Ctyrka Nove mesto na Morave Jihoceske kamnarstvi

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen Pertinger? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro váš budoucí sporák. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás ZDE.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12