Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

17. 5. 2023

Kachlová kamna, srdce domova

Zhruba před dvěma lety jsme dokončili další z našich projektů, a to kachlová kamna s ležením, jejichž zvláštností je i zabudovaná trouba. Hospodyňka si proto může vybrat, zda nahřívá troubu na pečení nebo ležení na válení. Kamna, stejně jako ležení, jsou postavena v tradičním venkovském stylu a jsou stěžejním prvkem interiéru. Díky modrým kachlům K&K Poker dotváří rustikální atmosféru příbytku, který tak dýchá pohodou a uvolněností.

Kachlová kamna a jejich realizace

Šamotové topeniště nese název RoVe, zatímco dvířka jsou od firmy Hoxter. Samotné těleso je postaveno, jak už bylo zmíněno, z hladkých keramických kachlů s radiálními rohy a následně zaklopeno římsou Robusta. Jednou z hlavních vlastností kachlů je jejich pórovitost, která zajišťuje skvělou akumulaci tepla v kamnech a následně jeho postupné uvolňování. Estetickou stránku pak podtrhuje tmavá petrolejová glazura, která je nejen pěkná na pohled, ale zajišťuje i technické funkce jako částečné zvýšení pevnosti kachlů a snazší údržbu. Tato konkrétní kamna zdobí kachle s názvem Páv, nicméně Kamnářství Bechyně nabízí nespočet možností a variací, z čeho kamna zhotovit.

1 Kachlova kamna s lezenim Jihoceske kamnarstvi IMG 9132
Kachlová kamna s ležením.
8 Kachlova kamna s troubou Jihoceske kamnarstvi IMG 9114
Součástí je i zabudovaná trouba.
9 Kachlova kamna kachel Pav Jihoceske kamnarstvi IMG 9123
Hladké keramické kachle v petrolejové glazuře.

Kachlová kamna s ležením a troubou

Přímo vedle kamen je postaveno velkorysé ležení, které je vyhříváno ručně zděným tahovým systémem. Neláká vás to k troše odpočinku a možná i chvíli lelkování? A co teprve, kdyby se na stole objevily buchty! I to se může stát, jelikož z druhé strany ležení je zabudovaná trouba, která přímo vybízí k odpolednímu pečení.

My se téměř po dvou letech přesvědčili, že kamna stále perfektně fungují a dotvářejí příjemnou atmosféru domova. (Není náhodou, že pro nás jsou tato kamna srdeční záležitostí. Uhodnete, kde se pan a paní domu pro stavbu kamen inspirovali?). Majitelé kamen se stihli finálně zabydlet a dokonce se rozrostli o dalšího člena. Moc gratulujeme a přejeme pohodové žití – třeba za pecí!

4 Kachlova kamna salave teplo Jihoceske kamnarstvi MG 9097
Ležení je vyhříváno ručně zděným tahovým systémem.
Pokus
Pohodové žití za pecí.

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro vaše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás ZDE.

Moderní kuchyňský sporák na dřevo Pertinger typ 70BU XL - Tábor. Sporák na dřevo Pertinger lze zabudovat i do interiéru moderního vzhledu. Kuchyňská kamna značky Pertinger pochází z Itálie a poskytují vám nezávislost na elektrické energii. Kuchyňská kamna vám nabídnou možnost vaření, pečení i tepla. Výrobce nabízí několik různých provedení i barev. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství/Miloš Vatrt

Sporák Pertinger doma u kamnářů

Jak už jsme psali v tomto článku, bylo by zvláštní […]

Přečíst
4 Sporak do kuchyne na drevo kamna pertinger

Kuchyňský sporák na dřevo Pertinger

Další z našich realizací proběhla nedaleko Prahy, kde jsme instalovali […]

Přečíst
4
2
13
14 1
17
15
16
Logo DRU
1
8
6
11
9
12