Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

3. 9. 2023

Kachlová kamna s mandalou

Nemusíte se bát, že postavením kamen naše práce u vás končí. Běžně je jezdíme i čistit. Díky tomu jsme koncem léta navštívili Tábor, kde jsme před dvěma lety realizovali kachlová kamna s velkoplošnou keramikou a vyhřívaným ležením.

Dvě topidla v jedné místnosti

Ve skutečnosti se ale nejednalo pouze o jedno topidlo, ale rovnou dvě. Majitelé si přáli jak kachlová kamna, tak kuchyňský sporák na dřevo značky Pertinger. Sporák slouží primárně k vaření a pečení, zatímco kamna se postarají o příjemné vytopení místnosti. Díky možnosti vaření a vytápění dřevem pak odpadá závislost na elektrické energii, i když v tomto případě se jedná pouze o záložní zdroj tepla.

Kachlová kamna s vyhřívaným ležením

Kachlová kamna disponují topeništěm Hoxter HAKA 37/50G, které je netypicky vyosené. Následně je napojené na tahový systém, který vyhřívá menší ležení zaklopené ruční cihelnou dlažbou z Bratronic. Samotná kamna jsou pak nižší, než bývá zvykem a to proto, aby přes ně zákazníci od dveří viděli, jak si přáli.

Hlavní těleso kamen tvoří velkoplošná keramika od firmy K&K Poker v petrolejové glazuře, která krásně zapadá do interiéru. Netradiční rozměry kamen a ležení pak nejsou jediným přáním vytvořeným na míru. Na záklopové kachli je vyobrazená mandala přesně podle představ našich zákazníků. Originální kamna na míru s osobními motivy nejsou proto žádný problém.

Kachlová kamna s velkoplošnou keramikou z Táborska
Kachlová kamna s velkoplošnou keramikou z Táborska
Ležení zaklopené ruční cihelnou dlažbou
Ležení zaklopené ruční cihelnou dlažbou

Kuchyňský sporák Pertinger

Jak bylo řečeno výše, kachlová kamna jsou jedním ze dvou topidel v kuchyni. Majitelé si přáli na dřevě i vařit, a proto se rozhodli pro kuchyňský sporák Pertinger, který my sami máme a všem milovníkům vaření na dřevě vřele doporučujeme. Stolový sporák má šířku 80 cm a vizuálně koresponduje s kamny, jelikož je obestavěný kachlemi ve stejné petrolejové glazuře. 

Sokl je individuálně stavěný a topeniště je na něj posazeno. Vedle sporáku je malá topná stěna zaklopená cihelnou dlažbou – stejně jako u ležení. Sporákové kování je v černé barvě, což se zase doplňuje s rámem dvířek topeniště u kamen. Samotné topeniště a trouba jsou prosklené, což majitelům zaručuje výborný přehled o tom, zda je potřeba přiložit nebo jestli se už může vyndat koláč z trouby.

Našim zákazníkům přejeme další příjemné roky u kamen a chutné pokrmy vařené na sporáku. Děkujeme a zdravíme!

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro vaše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12