Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

11. 9. 2023

Sporák Pertinger doma u kamnářů

Jak už jsme psali v tomto článku, bylo by zvláštní kamna a sporáky prodávat, ale sami je nemít. Proto doma máme těžká kachlová kamna s ležením, a kuchyňský sporák také! Konkrétně se jedná o sporák na dřevo Pertinger model Ökoalpin 70BU XL. Čím si nás nejen tento sporák, ale celkově značka Pertinger získali? Důvodů je hned více.

Sporák Pertinger Ökoalpin 70BU XL

Nejprve se pojďme podívat na model, který máme doma my. Jedná se o volně stojící kamna Pertinger, která kombinují sporák a troubu. Tato trouba je rozměrově druhá největší, kterou značka u volně stojících kamen nabízí. A topeniště je dokonce to největší, které u Pertingera najdete. My jsme nadšení z poměru velikosti trouby a místa, které zabírá sporák – to je bezkonkurenční.

Trouba je umístěna pod topeništěm a dostanete ji s vestavěným teploměrem, pečicím plechem a roštem. U modelu 70BU XL je i osvětlení trouby a jeden pár teleskopických výsuvů součástí dodávky. U jiných modelů je možné jakékoli vybavení doobjednat.

Kamna jsou 70 cm široká a 60 cm hluboká – stejně jako naše kuchyňská linka. Do té je možné zabudování sporáku s odstupem 3 mm vedlejších skříněk. To je uskutečnitelné díky provětranému rámu plotny. Jestli si ale sporák zabudujete, nebo necháte stát volně, je jen na vás. Další výhodou je nastavitelnost výšky kamen, a to od 85 cm do 91 cm. Není ale problém si výšku nechat udělat na míru přesně podle vašich požadavků.

Kamna na dřevo do kuchyně - Tábor, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství/Miloš Vatrt
Kamna Pertinger určená nejen do moderních kuchyní vám nabídnou, jak tepelný komfort, tak možnost vaření a pečení bez elektřiny. Italský výrobce firma Pertinger nabízí různé rozměry, provedení i barvy kamen. Jedná se o kamna samostatně stojící nebo s možností zabudování do kuchyňské linky. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství/Miloš Vatrt
Kamna na dřevo do kuchyňské linky Pertinger - Tábor, Foto zdroj: Jihočeské kamnářství/Miloš Vatrt
Kamna na dřevo do kuchyňské linky Pertinger vám poskytnou teplo i teplé občerstvení. Co více si přát? Typ 70BU XL, tzn. sporák s troubou na pečení umístěnou pod topeništěm, v provedení s černými boky. Rádi vám kuchyňský sporák na dřevo představíme ve skutečnosti. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství/Miloš Vatrt

Přetvořte si Pertingera podle vlastních potřeb

Jak vyplývá z textu výše, konkrétní model neznamená vždy stejné rozměry a komponenty. Na jedné straně kamna využívají výhod sériové výroby, na straně druhé jsou zhotovena na míru a maximálně individualizovaná. Je proto jen na vás, jak si přizpůsobíte vzhled, výšku nebo barvu kamen.

My si například zvolili standardní výrobu se sporákovou hrazdou v čele. Co se barvy a vzhledu týče, vsadili jsme na klasickou černou na bocích a pod troubou, dále máme nerezový rámeček kolem topeniště a trouby. Velmi oblíbená je také červená varianta v kombinaci s nerezem. Chybu ale neuděláte ani s celonerezovým sporákem, který působí velmi nadčasově. 

Napojení na komín je také individuální, musí být však definováno v okamžiku objednávky. Možnosti jsou vzadu, z boků, ale i třeba  přes plotnu. Celkem je k dispozici 8 variant napojení. Vždy záleží na potencialitě místa a přání majitelů.

Moderní kuchyňský sporák na dřevo Pertinger typ 70BU XL - Tábor. Sporák na dřevo Pertinger lze zabudovat i do interiéru moderního vzhledu. Kuchyňská kamna značky Pertinger pochází z Itálie a poskytují vám nezávislost na elektrické energii. Kuchyňská kamna vám nabídnou možnost vaření, pečení i tepla. Výrobce nabízí několik různých provedení i barev. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství/Miloš Vatrt
Moderní kuchyňský sporák na dřevo Pertinger typ 70BU XL – Tábor. Sporák na dřevo Pertinger lze zabudovat i do interiéru moderního vzhledu. Kuchyňská kamna značky Pertinger pochází z Itálie a poskytují vám nezávislost na elektrické energii. Kuchyňská kamna vám nabídnou možnost vaření, pečení i tepla. Výrobce nabízí několik různých provedení i barev. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství/Miloš Vatrt

Volně stojící sporák Pertinger

Náš model je ze série volně stojících kamen, které doplňují kamna k obestavbě, kamna na zakázku, kamna teplovodní a kamna pro gastro provozy. O těch jsme mimojiné psali i tady.

Volně stojící kamna mají své příznivce jak mezi milovníky tradičního stylu, tak toho modernějšího. Moderní a trendy styl zastupuje právě řada Ökoalpin a naopak na klasický až tradiční vzhled vsází řada s názvem Vintage. U obou se můžete těšit na výhody spojené s využitím biotopeniště, což znamená čisté hoření a vysokou účinnost. Jak Ökoalpin, tak Vintage nabízí mnoho možností přizpůsobení kamen přesně podle vašich požadavků.

My to s Pertingerem táhneme už  pár  let a rozhodně tohoto spojení nelitujeme. Především oceňujeme zpracování a funkce kamen, ale také variabilitu a přizpůsobivost, díky čemuž se kamna stala nedílnou součástí našeho života, a to jak pracovního, tak soukromého. Více o firmě Pertinger se můžete dozvědět zde.

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro vaše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás.

Za fotografie děkujeme Miloš Vatrt.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12