Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

12. 9. 2023

Kachlový krb s akumulační nástavbou

Protože zima pomalu klepe na dveře, jsme moc rádi, že jsme mohli předat další z našich realizací. Kachlový krb s akumulační nástavbou jsme zhotovili ve Středočeském kraji, konkrétně nedaleko Prahy. Co na něj říkáte a brali byste taky takový?

Kachlový krb jako výkonné topidlo

Krb je postaven na místě, kde stála původní starší krbová kamna. Majitelé se je však rozhodli nahradit topidlem, díky němuž si budou moci užívat příjemné sálavé teplo po delší dobu. Nový kachlový krb díky akumulačním prstencům využívá energii efektivněji. Oproti původním krbovým kamnům se teplo v místnosti udrží výrazně déle.

Akumulační prstence a jejich výhody

Hlavním atributem prstenců je akumulace tepla z krbové vložky. Prstence si představte jako spirálu z materiálu s vysokou akumulační schopností, kterou prochází spaliny předtím než vstoupí do komína. Prstence tedy přebírají energii ze dřeva, dlouho ji udrží a postupně ji předávají dál do kachlů, které pak sálavé teplo vyzařují do prostoru. Krb následně dokáže sálat 6 až 8 hodin, neboť teplo je uvolňováno do prostoru postupně a rovnoměrně. Další výhodou je snížení teploty a objemu spalin, tudíž komín není enormně zatěžován. V neposlední řadě mají prstence minimální nárok na prostor, montáž je snadná a rychlá a díky kruhovým modulům se jedná o suché napojení.

2 Moderni kachlovy krb Hoxter Jihoceske kamnarstvi IMG 0768
5 Moderni akumulacni krb Hoxter Jihoceske kamnartvi IMG 0773
3 Kachlovy krb moderni Jihoceske kamnarstvi IMG 0779

Kachlový krb a jeho specifické znaky

Námi realizovaný kachlový krb disponuje topeništěm Hoxter Haka 37/50 GN s nakládkou dřeva až 6 kg. Za krbem je patrná další teplosměnná plocha vystavěná ze šamotových desek, tentokrát ve štukovém provedení. Nejen, že se tato stěna teplým vzduchem uvnitř topidla nahřeje a příjemně sálá, ale je možné využít i teplovzdušné konvekce. Spodní mřížka umístěná v obývacím pokoji slouží k nasávání studeného vzduchu. Ten, jak jsme uvedli výše, se uvnitř topidla ohřeje a následně výdechovou mřížkou umístěnou v chodbě odchází a chodbu vytápí. Spodní mřížka slouží současně jako revizní otvor k servu automatické regulace hoření Timpex.

Krb působí dojmem kompaktní stavby, jelikož nezabere moc místa. Díky světlému provedení je vzhled krbu moderní a současně decentní, což podtrhuje římsa s názvem Fenestra. Na výstavbu byly použity keramické kachle K&K Poker o rozměrech 28 x 22 cm v matné glazuře s názvem Caffe latte.

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro vaše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás.

Kachlový krb s akumulační nástavbou
Kachlový krb s akumulační nástavbou
Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12