Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

11. 10. 2023

Stolový kuchyňský sporák Pertinger

Dalšího Pertingera, tedy kuchyňský sporák na dřevo, jsme stavěli na Prachaticku. Topidlo se stalo součástí nově zrekonstruované chaloupky, kde si paní majitelka sama navrhla interiér, vybrala řemeslníky a dokonce se postarala o kontrolu výsledné stavby. O to jsme raději, že jsme mohli být součástí právě takového projektu. Co na finální provedení říkáte vy?

Proč kuchyňský sporák na dřevo

Milovníci pokrmů uvařených na dřevě, zbystřete. Ze své vlastní zkušenosti víme, že potraviny tepelně upravené nad ohněm ze dřeva jsou bezkonkurenční. Je však nutné si říct, zda hledáte sporák k vaření, anebo chcete něco, co se primárně postará o teplo ve vašem bytě. Jelikož má sporák malé topeniště, budete muset častěji přikládat a udržovat oheň.

Pokud hledáte topidlo, které vám prvořadě zajistí teplo, ozvěte se nám. Naší specializací jsou jak akumulační krby, tak kachlová kamna či krbová kamna. Ale zpět na Prachaticko. Čím disponuje kuchyňský sporák na dřevo a jaký vzhled paní majitelka zvolila, aby celkově korespondoval s interiérem?

Kuchyňský sporák a jeho specifikace

V první řadě se jedná o sporák stolový určený k obestavbě. Konkrétně jde o model BSH 100XL, který disponuje jak prostornou plotnou na vaření, tak troubou. Pro kamna Pertinger obecně platí, že využívají výhod sériové výroby, ale zároveň jsou individualizovaná či dokonce zhotovena na míru.

Tato konkrétní kamna mají rozměry 1000 x 600 x 480 mm, nicméně šířka kamen je jen na vás. Také výška záleží na vašem přání. Uvedený rozměr je pouze topeniště, proto, když se kamna umístí na podstavec, odpovídají pak výšce kuchyňské linky. Plotna je ocelová a troubu můžete zvolit vlevo či vpravo od topeniště. Anebo dáte přednost sporáku bez trouby?

Vzhled kamen Pertinger

Paní majitelka vybrala nerezové provedení sporáku, a to jak dvířek topeniště, tak trouby. Sporákovou hrazdu zvolila ze tří stran, přičemž i tento prvek si můžete plně individualizovat. Kachle, jak je u našich realizací zvykem, pocházejí z Bechyně. Najdete je pod označením MX194 a jedná se o odstín šedá vodovka. Obklad komína je ozdoben nízkou římsou a páskem s názvem Primavera. 

Podstavec neboli nika či sokl je individuálně stavěný. Prostor pro dřevo může být jak hranatý, tak s obloukem, volba je jen na vás. V tomto případě zvítězila hranatá varianta. Vedle komína vpravo je patrná malá odkládací plocha a pod ní další nika – tentokrát s kovovou vložkou. 

V tomto stavení jsme ještě realizovali kamna s ležením, ale o těch třeba příště. Co říkáte na sporák Pertinger a vaření na dřevě jako takové?

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro vaše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12