Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

24. 10. 2023

Sporák na dřevo s vyhřívaným ležením

Tentokrát jsme díky realizaci kamen Pertinger zavítali na Táborsko. Majitelé stavení si přáli sporák na dřevo, na kterém budou moci vařit. Současně ale vyjádřili přání mít i vyhřívané ležení, které podtrhne útulnou atmosféru kuchyně. A jak dopadl výsledek?

Sporák na dřevo dva v jednom

Kombinace sporáku na dřevo a vyhřívaného ležení je poměrně oblíbená varianta, díky čemuž máme pár podobných realizací za sebou. Například kachlový sporák pohledem do ohně a vyhřívaným ležením, který jsme stavěli nedaleko Plzně. Jedná se o spojení moderního vzhledu sporákového kování, které je nerezové, a naopak tradičního vzezření kachlů.

Proto, pokud máte vizi, jak by vaše kamna měla vypadat, nebojte se ozvat – ani kombinace moderního a tradičního, anebo třeba stavba na míru nejsou problém!

Stolový sporák na dřevo Pertinger

Ale zpět k naší původní realizaci. Majitelé zvolili kuchyňský sporák k obestavbě BSH 100 XL, jehož rozměry jsou 1000 x 600 x 850 mm (výška sporáku je vždy dle přání zákazníka). Plotna na vaření je maximálně prostorná a pojme několik hrnců. Umístění trouby pak závisí na individuálních preferencích – ať už vlevo, anebo vpravo.

Dvířka topeniště jsou prosklená a nabízí tak uklidňující pohled do ohně. Teplo z topeniště můžete díky klapce nasměrovat buďto do trouby, anebo do ležení. Výsledkem tak mohou být voňavé buchty či pohoda “za pecí”.

Kuchyňský sporák na dřevo Pertinger
Kuchyňský sporák na dřevo Pertinger s kachlemi Krakele.
Sporák a vyhřívané ležení dva v jednom.
Sporák a vyhřívané ležení – dva v jednom.

Sporák Pertinger a jeho vzhled

Námi realizovaný sporák na Táborsku je obestavěný kachlemi z Bechyně. Ty jsou v hladkém provedení a bílé glazuře s názvem Krakele. Tato glazura vzniká poměrně zajímavým způsobem: na kachel se nanese světlá glazura a následně se vypálí. Ještě za tepla se do haarrissu vtírá inkoust, který se do něj zapustí, takže výsledný vzhled působí rustikálním dojmem. Polička za sporákem je pak zaklopena nízkou římsou. Jak bývá u našich realizací zvykem, ležení pokrývá ruční cihelná dlažba z Bratronic. Pro štukové plochy jsme zvolili bílou pohledovou stěrku Fresco od firmy Ortner.

Obecně je sporák Pertinger k obestavbě dostupný ve třech variantách vzhledu, a to Panorama s průhlednými dvířky, Trend – model z nerezu a Dekor, kde si vzor můžete zvolit na míru. Plotna je ocelová. Tvar i materiál obestavby závisí na vašem přání. Co třeba červený kachel, jako tomu bylo v Pardubickém kraji?

Uklidňujícíc pohled do ohně.
Uklidňující pohled do ohně.
Ruční cihelná dlažba z Bratronic.
Ruční cihelná dlažba z Bratronic a keramika U Kočků ze Svin u Veselí nad Lužnicí.

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro váš budoucí sporák. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci, kontaktujte nás ZDE.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12