Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

9. 8. 2023

Kachlový krb s akumulačními prstenci

Slyšeli jste někdy o teplovzdušné konvekci? A věděli jste, že se dá postavit akumulační krb, který má možnost právě teplovzdušné konvekce? Jinými slovy využít výhod jak akumulace tepla, tak rychlého vytápění? Přesně tohle splňuje jedna z našich nedávných realizací – kachlový krb s akumulačními prstenci a teplovzdušnou konvekcí.

Kachlový krb a jeho přeměna

Kachlový krb nyní stojí na místě, kde dříve stával krb starý. Ten ovšem majitelé zbourali a my jim postavili krb zbrusu nový s akumulačními prstenci. Původní krb sloužil k rychlému vytopení rekreačního objektu, konkrétně chalupy. Majitelé si však přáli topidlo, které chalupu nejen rychle vytopí, ale současně teplo nahromadí a postupně vyzáří do prostoru. To znamená mít krb, který se postará o sálavé teplo

Naše realizace využívá výhod topeniště Hoxter 63/51, mezi jehož benefity patří kromě stabilního výkonu i více možností napojení do komína. Zde je pak topeniště napojeno na soustavu akumulačních prstenců.  Co se vizuální stránky týče, majitelé oceňují hlavně čistotu pohledového skla a možnost jednoduchého či dvojitého prosklení dvířek při výběru.

5 Krb Hoxter s akumulacnim prstenci Jihoceske kamnarstvi IMG 9375
Kachlový krb využívá výhod teplovzdušné konvekce, takže může vytopit místnost jak rychlým, tak sálavým teplem.

Estetická stránka krbu

Kamna jsou vystavěna z keramických kachlů, které dodala firma K&K Poker. Jedná se o hladké keramické kachle v béžové glazuře, takže se skvěle hodí do jakéhokoli prostoru. Vršek krbu zakončuje římsa s názvem Robusta, která má plně estetický charakter. Rohy krbu jsou mírně předsazené, což působí, podle našeho názoru, velmi elegantně.

Naopak štuková část, ze které mírně vystupuje krb, má nejen estetický charakter, ale společně s prstenci plní i funkci vytápěcí. Teplo, které vzniká kolem krbové vložky se hromadí v této kapse vystavěné ze šamotových desek a majitelé si pak mohou zvolit, zda teplý vzduch pustí mřížkou do prostoru nebo ho nechají uvnitř krbu k nahřátí šamotových desek. Pokud majitelé otevřou horní mřížku umístěnou na pravé straně krbu, teplo začne z prostoru krbu odcházet a rychleji vytopí danou místnost. Pokud zůstane mřížka uzavřená, nahromaděné teplo nahřeje šamotové desky a ty pak budou příjemně sálat i po vyhasnutí topeniště. 

3 Akumulacni krb s teplovzdusnou konvekci Jihoceske kamnarstviIMG 9357
Stěna s mřížkou je vystavěna ze šamotových desek a je součástí topidla.
1 Kachlovy krb s akumulacnimi prstenci Jihoceske kamnarstvi IMG 9367
Krb je vystaven z hladkých keramických kachlů a ukončen římsou Robusta.
4 Kachlovy krb na chalupe Jihoceske kamnarstvi IMG 9359
Horní mřížku je možné otevřít nebo zavřít a tím ovládat proudění teplého vzduchu.

Proč kachlový krb s možností akumulace?

Jak už bylo naznačeno v úvodu, tato realizace kombinuje dva v jednom. Možnost rychlého tepla, akumulace a následné sálavé teplo, které vydrží několik hodin. Proto, když majitelé přijedou na chalupu v pátek večer, zatopí v krbu, mají v mžiku rychlé teplo. To jim zajistí mřížka nad kachlovou částí krbu, která slouží k výdechu teplého vzduchu.

Díky akumulačním prstencům a šamotovým deskám se naopak teplo nahromadí v hmotě a vydrží sálat několik hodin po vyhasnutí, pokud je mřížka zavřená. Co říkáte na tuto kombinovanou možnost vytápění? Brali byste ji taky ve vašem rekreačním objektu? A co si myslíte o celkové proměně krbu? Budeme rádi za vaše zprávy a zpětnou vazbu.

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro vaše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12