Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

15. 8. 2023

Kachlový krb ze Šumperska

I když jsme Jihočeské kamnářství, realizace kamen, krbů či sporáků provádíme po celé ČR. Důkazem toho je kachlový krb, který jsme realizovali v Zábřehu na Moravě, jež se nachází v okresu Šumperk. Nejen, že jsme v Zábřehu zhotovili kachlový krb s akumulačními prstenci, ale když jsme ho předávali, užili jsme si tu i pár dnů dovolené. Co na naši realizaci říkáte? Brali byste taky takový krb?

Kachlový krb a jeho specifika

Kachlový krb v Zábřehu je tvořen nejen kachlemi a krbovou vložkou Hoxter Haka 37/50, ale i akumulačními prstenci, které značně zvyšují akumulační vlastnosti krbu. Protože akumulační prstence váží okolo 150 kg, tepelná energie se zde efektivně ukládá a po dohoření  vyzařuje do místnosti ještě několik hodin. Jinými slovy se jedná a topení sálavým teplem, o kterém jsme psali už tady

Akumulační kamna a krby jsou vhodným řešením do nízkoenergetických či pasivních domů, kde jsou tepelné ztráty nízké. Tepelná energie uvolněná topeništi se uloží v akumulační mase a uvolňuje se postupně. Nedochází tedy okamžitým výkonem krbu k přetopení prostoru, kde se krb nachází, tak jako tomu bývalo u krbů čistě teplovzdušných.

Funkčnost a estetika v jednom

Jak stavebním materiálem, tak estetickým prvkem jsou keramické kachle od firmy K&K Poker. Glazura kachlů nese označení Seladon tmavý a můžete ji najít pod katalogovým kódem MX198. Co se týče samotných kachlů, majitelé si zvolili stavbu tzv. “na střih”, což znamená, že spáry nelícují. Druhým oblíbeným stylem je “na vazbu”, kde na sebe spáry naopak navazují. Kamna s kachlemi “na vazbu” si můžete prohlédnout v některé z našich minulých realizací – třeba zde nebo zde.

Vršek krbu pak zaklápí římsa Flora, kterou, jak už název napovídá, zdobí květinový vzor. Stejná římsa je i nad topeništěm a na topné stěně vpravo od topeniště. Stěna se nahřívá horkým vzduchem, který se pak sálá dál do prostoru. Pod topeništěm najdete římsu s názvem MINUS 5,5.  

Dalším funkčním a současně estetickým prvkem, na který je dobré poukázat, je nespalná plocha před topeništěm. Tato plocha je nutná z pohledu požární bezpečnosti a zamezí uhlíkům, aby v případě vypadnutí poničily podlahu před krbem. Navíc barevně koresponduje s dlažbou v kuchyni, díky čemuž se jedná o jednotící prvek společenské části stavení. 

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro vaše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12