Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

16. 8. 2023

Kachlová kamna v moderním designu

V polovině srpna letošního roku jsme dokončili na Táborsku další z našich projektů. Jednalo se o kachlová kamna s ležením, jejichž specifikem je čistý moderní design. Jaké jsou další charakteristiky těchto lehce netradičních kamen?

Kachlová kamna od architekta a kamnáře

Při návrhu kamen se často spoléháme sami na sebe, ale nebráníme se ani spolupráci s architekty. V tomto případě majitelé vytvářeli osobitý prostor právě s pomocí paní architektky, která se postarala i o návrh kamen, co se vzhledu týče. Během procesu realizace návrh kamen přizpůsobujeme interiéru společně s architektem a majiteli tak, aby finální stavba byla jak funkční, tak vkusná.

V tomto případě se jednalo o stavbu kachlových kamen s vyhřívaným ležením. Celkový vzhled kamen je moderní, ale současně nadčasový. Při realizaci je také důležité pamatovat na to, za jakým účelem stavba probíhá a kde se nachází, aby byla co nejlépe splněna očekávání a přání majitelů. Tato kachlová kamna stojí v budově, která dříve bývala hospodářským stavením a nyní je předělaná na společenskou místnost, kde budou probíhat rodinná setkání.

Jak jsme kamna stavěli aneb díly kamen

Srdcem kamen je kamnová vložka Hoxter HE 50/35/45, která je napojena na tahový systém Ortner KMS. Ten je díky použitým materiálům velmi specifický. Další projekt, kde jsme použili tento tahový systém můžete nalézt zde.

Na samotnou stavbu se použila velkoplošná keramika Exposi od firmy K&K Poker z Bechyně. Majitelé zvolili kombinaci barev zelené a černé, konkrétně tradiční zelenou najdete pod označením MX102. Kachle v černé matné glazuře jsou použity jak ve velkoplošném provedení na hlavním tělese kamen, tak v základním rozměru na ležení. Podezdívka je natažena do bílé pohledové stěrky Fresco také od firmy Ortner.

Kachlová kamna a jejich tahový systém

Jak jsme psali výše, tahový systém pro tato kamna jsme zvolili od firmy Ortner. Bez nadsázky se dá říct, že se jedná o Mercedes mezi tahovými systémy. Firma Ortner sídlí v Rakousku a sám pan Ortner se významně podílel na vývoji kamnářských komponent, materiálů a směsí, které jsou svými vlastnostmi dodnes nepřekonané.

V případě tahového systému od firmy Ortner  se jedná o modulový způsob stavění, který zaručuje rychlý a čistý pracovní proces. Jednotlivé tvarovky do sebe perfektně pasují, jsou samonosné a spojují se žáruvzdornou maltou, která je odolná vůči plynům, kyselinám a vodě. Vysoká tepelná vodivost a akumulační schopnosti pak zajišťují minimální tlakové ztráty ve spalinových tazích. Ležení s tahovým systémem Ortner je velmi rychle nahřáté.

Co na taková kamna říkáte? A jste fanoušci spíše moderního nebo tradičního stylu?

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro vaše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás.

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12