Obchod s krby

Máte zájem? Volejte +420 732 736 434 nebo pište na info@jihoceskekamnarstvi.cz

11. 7. 2023

Kuchyňský sporák na dřevo Pertinger

Další z našich realizací proběhla nedaleko Prahy, kde jsme instalovali kuchyňský sporák na dřevo značky Pertinger. Po několika konzultacích si naši zákazníci vybrali model Ökoalpin, jehož vzhled nechali přizpůsobit charakteru svého příbytku tak, aby vše krásně ladilo. My musíme potvrdit, že sporák podtrhuje jedinečnou atmosféru bydlení a současně umožňuje tradiční vaření na dřevě.

Sporák na dřevo Ökoalpin 90 v odstínu na přání

Tento model je standardně k dispozici v rozměrech 900 x 600  a nastavitelné výšce  850 až 910 mm, nicméně není problém kamna vyrobit vyšší či hlubší podle přání zákazníka. Dvířka topeniště jsou prosklená, tudíž kamna nabízejí i příjemný pohled do ohně. Naši zákazníci si díky pozici komína vybrali sporák s troubou vlevo od topeniště, ale existuje i varianta s troubou vpravo. Sporáková hrazda je umístěna pouze z boku, aby nebránila průchodu okolo kamen. 

Jelikož je kuchyně laděná do světlých barev, jsou kamna na přání zákazníka ve stejném odstínu jako kuchyňská linka – boční strany a zásuvka jsou ve slonovinovém odstínu a dvířka s rámem plotny v nerezu. Abychom měli jistotu, že kamna budou ve stejném odstínu jako kuchyňský nábytek, bylo potřeba barvu přesně definovat pomocí mezinárodního označení barev – RAL. 

Zásuvku sporáku hospodyňka využila k uschování velkých hrnců, takže je vše pěkně při ruce a nemusí se zbytečně přenášet. Zásuvka může ale sloužit i k uložení dřeva. Ocelová plotna je zakončena nerezovým rámem. Díky svislé liště rámu kolem zdi zbytky nezapadnou za sporák a jakmile je vše uvařeno, jednoduše se setřou.

Odkouření je v tomto konkrétním případě přiznané a je vedeno horem přes plotnu, což ale neubírá sporáku na funkčnosti ani elegantním vzhledu. Celkově jsou kamna velmi kompaktní, nezaberou moc místa a jedná se o pohodlnou variantu, když chce  člověk vařit na dřevě.

2 Sporak na drevo do moderni kuchyne s prosklenim kamna pertinger
Kuchyňský sporák Pertinger vám umožní vařit na dřevě i v moderní kuchyni. Kamna Ökoalpin 90 s prosklenými dvířky topeniště jsou na přání zákazníka ve stejném odstínu jako nábytek kuchyňské linky.
1 Kuchynsky sporak Peringer v RAL barve kamna pertinger.cz
Sporáková hrazda je umístěna z boku, aby nebránila průchodu. Pod troubou se nachází zásuvka, kde má hospodyňka připravené velké hrnce. Sporák je odkouřen horem přes plotnu.

Další varianty Ökoalpinu 90

Jelikož Ökoalpin sází jak na sériovou výrobu, tak následně individualizaci konkrétních kamen, není problém si generická kamna přetvořit ke svému obrazu. Ať už se jedná o výšku nebo barvu kamen, vždy záleží na zákazníkovi a jeho požadavcích. Nebojte se zeptat a vyslovit svá přání, i nejmenší detaily je vhodné konzultovat. Sporák Ökoalpin 90  se hodí jak k zabudování do kuchyňské linky, tak může stát volně v prostoru. 

Univerzální model má rozměry 900 x 600  a výšku díky nastavitelnému soklu v rozmezí 850 – 910 mm. Výrobce nabízí standardně 7 barevných provedení, navíc kamna mohou být kompletně v nerezu či v surové oceli, popř. v jakémkoli RAL odstínu. Jmenovitý tepelný výkon pro všechny typy kamen je 8 kW, účinnost 83,8% a třída energetické účinnosti A+. Pro  připojení na komín existuje až 8 variant.

Pokud máte zájem, můžete si přiobjednat osvětlení trouby a teleskopické výsuvy. Plech, rošt a vestavěný teploměr jsou vždy součástí dodávky. V případě osvětlení trouby musí však člověk počítat s instalací chráněné zásuvky. K dispozici jsou tři hlavní varianty vzhledu kamen, a to Panorama, Trend a Dekor. Panorama je označení skleněných dvířek topeniště, Trend znamená plná dvířka v nerezové oceli a Dekor nabízí možnost dekorace dvířek topeniště i trouby.

4 Sporak do kuchyne na drevo kamna pertinger
K dispozici jsou tři hlavní variantz vzhledu – Panorama, Trend a Dekor.
3 Kamna Pertinger Okoalpin 90 s prosklenym topenistem kamna pertinger.cz
Kuchyňský sporák na dřevo je primárně určen k tepelné úpravě potravin.

Proč sporák na dřevo Pertinger

Výše zmíněný model je ze série volně stojících kamen, které doplňují kamna k obestavbě, kamna na zakázku, kamna teplovodní a kamna pro gastro provozy. O těch jsme mimojiné psali i tady.

Volně stojící kamna mají své příznivce jak mezi milovníky tradičního stylu, tak toho modernějšího. Moderní a trendy styl zastupuje právě řada Ökoalpin a naopak na klasický až tradiční vzhled vsází řada s názvem Vintage. U obou se můžete těšit na výhody spojené s využitím biotopeniště, což znamená čisté hoření a vysokou účinnost. Jak Ökoalpin, tak Vintage nabízí mnoho možností přizpůsobení kamen přesně podle vašich požadavků. Vintage jsou kamna vždy volně stojící bez možnosti zabudování do kuchyňské linky.

Obecně je kuchyňský sporák na dřevo určen primárně na tepelnou úpravu potravin. Pokud proto nad takovou realizací uvažujete, nejprve si odpovězte na otázku, jestli chcete opravdu sporák k vaření, anebo hledáte spíš něco na vytopení vašeho příbytku. Sporák má totiž malé topeniště, takže je nutné přikládat častěji a udržovat oheň. Na druhou stranu jídlo takto uvařené chutná opravdu výborně. Pokud je vaším snem topidlo, do kterého přiložíte jednou dvakrát denně, nestyďte se zeptat svého kamnáře – určitě vám rád zodpoví výhody a nevýhody jednotlivých topidel.

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro vaše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás.

Zkuste konfiguraci kamen a zjistěte, jak by mohla vypadat!

Obklady s názvem DEMI v lahvově zelené glazuře. Foto zdroj: Kaufmann Keramik

Kaufmann Keramik v České republice

Je nám ctí být výhradním zástupcem firmy Kaufmann Keramik pro […]

Přečíst
IK01 Kaufmann Keramik Fold Kachelofen

Keramika Kaufmann – novinka, ze které vám postavíme kamna!

O značce Kaufmann a jejich výrobcích jsme poprvé slyšeli v […]

Přečíst
2
4
13
kaufman
14 1
17
15
16
Logo DRU
8
6
11
9
12